شاهی که ما می شناسیم

آن مرد بزرگ در طول دوران سلطنت خود بر مردم ایران، مطیع و فرمان‌بردار انگلیس بود.
محمدرضا دانشی پور    28 دی 1397    تاریخ    2472

در شهریور 1320، رضاشاه به محمدعلی فروغی که نماینده انگلستان در ایران بود و رضاشاه به همین دلیل به خانه او رفت، می‌گوید: برای سلطنت کاری کن.

فروغی به او می‌گوید: اعلی حضرت! برای شما نمی‌توانم کاری کنم ولی برای پسرتان شاید بتوانم و رضاشاه هم قبول می‌کند.
رکن اصلی سلطنت پهلوی در طول بیش از نیم قرن حکومت در ایران، وابستگی بود. هم رضاشاه و هم محمدرضا پهلوی در همه ابعاد سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، امنیتی، فناوری و... ، وابسته غرب بودند و تلاش می‌کردند رضایت آنها را جلب کنند.

رضاشاه به شدت به انگلیسی‌ها وابسته بود، با کمک آنها روی کار آمد و به دستور آنها نیز عزل و تبعید شد. او در طول دوران سلطنت خود نیز مطیع و فرمان‌بردار انگلیس بود.

محمدرضا پهلوی، پسر رضاشاه، هم با نظر انگلیس، آمریکا و شوروی روی کار آمد و در سال 1332 با یک کودتای انگلیسی آمریکایی در قدرت باقی ماند.

او در طول سلطنتش همواره مطیع غرب بود و این اطاعت بی‌چون‌ و چرا باعث از بین رفتن عزت نفس وی نیز شده بود؛ به طوری که او بارها از سوی نمایندگان آمریکا و انگلیس تحقیر می‌شد اما توان مقاومت و ایستادگی در برابر آنها را نداشت. از این رو وابستگی حقارت‌آمیز، می‌تواند بهترین تعبیر برای تبیین روابط رژیم پهلوی با غرب باشد.

برخی خدمات (خیانت ها و جنایت های) محمدرضاشاه در ایران:

 1. حضور 60 هزار مستشار نظامی و اداری امریکا در ایران که بر همه ارگان های کشورمان سلطه داشتند و کسی بدون اجازه آنها آب نمی خورد.

2. اعطای حق مصونیت قضائی کاپیتولاسیون به مستشاران امریکایی در سال 1343 و تبعید امام (ره) به علت مخالفت با فروش استقلال کشور.

3. اعطای جزیره بحرین (استان چهاردهم ایران) و جزایر زیبای اطراف آن به اربابان انگلیسی و عرب های وهابی توسط شاه آریایی!، (1349) به عربهایی که هنوز که هنوز است خون شیعیان بحرین را در شیشه کرده اند.

 4. غرق بودن شاه، خواهرانش، همسرش فرح و بقیه اعضای خانواده اش در انواع فسادهای اخلاقی به نحوی که در خاطرات هر کدامشان، به روابط افسارگسیخته دیگری اذعان کرده اند. حتی نحوه آشنایی شاه با فرح، زمانی است که فرح بعلت مشکل مالی برای خودفروشی به نزد اردشیر زاهدی (کارچاق کن شاه در این مسائل) می رود و سپس ملکه و شهبانوی! ایران می شود! (ظهور و سقوط سلطنت پهلوي، خاطرات ارتشبد سابق حسين فردوست، ص 211)

5. هفتاد درصد جمعیت کشور بیسواد در سال 57 دستاورد فرهنگی شاهنشاه در ایران بود!

6. تنها 157 هزار دانشجو از جمعیت 35 میلیونی ایران در سال 57 وضعیت سواد دانشگاهیان زمان شاهنشاه! 38% وزرا فراماسون، 24% عضو سیا و 21% عضو ساواک! (پرهام، انقلاب ایران و مبانی رهبری امام خمینی، ص 26)

7. تبدیل ایران به بازار کالاهای بنجل وارداتی غرب و فقدان کارخانه ها و زیرساخت های اقتصادی خودکفا در کشور.

8. تورم شدید با نرخ سالانه 40 تا 50 درصد به همراه فساد و ارتشای سراسری و دزدی بلندپایگان و نابرابری در توزیع درامدها.

9. سن امید به زندگی 50 سال در دوره شاهنشاه و بیش از  73 سال در ایران کنونی.
10. 75% نخبگان سیاسی کشور تنها از 40 خانواده نیرومند و کوتاهی دست توده های مردم و نخبگان غیروابسته از مناصب سیاسی و اقتصادی کشور.

11. وجود ترسناک ترین و خطرناک ترین سازمان جاسوسی دنیا در دوره شاه ساواک و شکنجه و کشتار هزاران بیگناه و یا با کوچکترین مخالفت و یکی از پلیسی ترین حکومت های جهان علیه حقوق بشر.

12. حضور بیش از 200 بهائی در بین مقامات ارشد کشور (از کابینه 12 نفری هویدا 9 نفر بهائی بودند، از جمله: خود هویدا، صنیعی وزیرجنگ، خسروانی وزیر کار، شاهقلی وزیر بهداری، روحانی وزیر کشاورزی، پارسای وزیر آموزش و پرورش،) عبدالکریم ایادی پزشک مخصوص شاه، ثابتی معاون ساواک...

13. تبدیل 800 هزار کشاورز ایران به خرده مالکان بی زمین و وارد کننده کالاهای غربی به ایران با اصلاحات ارضی و سایر سیاست های اقتصادی غربی در کشور و تبدیل ایران از کشور صادرکننده گندم به یکی از بزرگترین واردکننده های گندم در جهان.

14. شکل گیری اولین حلبی نشین های ایران در شهرهای بزرگ بخصوص تهران از دهه 1340 به بعد و ایجاد اولین کارتن خوابها در تاریخ ایران.

15. ایجاد 3000 فاحشه خانه و کاباره در ایران و ده ها محله فاحشه نشین.

16. کشتار بیش از 3000 شهید از مردم بیگناه ایران در جریان انقلاب.

17. حمایت بی چون و چرا از رژیم غاصب اسرائیل (و همچنین رژیم منفور آپارتاید افریقای جنوبی). تامین 65% نفت مورد نیاز اسرائیل و حمایت مالی، نظامی و تسلیحاتی از این رژیم در جنگهای مختلف علیه فلسطینیان.

شاه پهلوی و ملکه انگلیس

دانشنامه رزمنده سایبری

, سایت_تحلیلی , سبک_زندگی_اسلامی , شبهات , جنگ_نرم ,  ویکی , سایت_تخصصی , امنیت_سایبری , جهادگران_سایبری , جمهوری_اسلامی_ایران , آتش_به_اختیار ,

CYBER_FIGHTER

, wiki , library , Collection , Like , following , amazing ,Islamic life style , my childhood , Nostalgia , Soft War  , Cyber warfare  , cyber security

logo-samandehi

Email: info@cyber-fighter.ir
tel: 09193588304  &  09127503245

مصطفی کاظم لو mostafa kazemloo