آشنایی با افکار سیاسی سردار سلامی فرمانده سپاه

افکار و نظریات فرمانده سپاه پاسداران درباره سیاست داخلی و خارجی چیست؟
محمدرضا دانشی پور    7 اردیبهشت 1398    مسائل ایران    1382

سردار حسین سلامی

سردار حسین سلامی کیست

سردار حسین سلامی در اردیبهشت ۱۳۹۸ با ارتقاء به درجه سرلشکری به فرماندهی کل سپاه منصوب شد. وی در سال ۱۳۳۹ در روستای وانشان شهرستان گلپایگان اصفهان متولد شد. در سال ۱۳۵۷ در رشته مهندسی مکانیک دانشگاه علم و صنعت قبول شد.

در سال ۱۳۵۹ به سپاه پیوست و در زمان جنگ در کردستان و بیشتر در جبهه جنوب در لشکرهای ۲۵ کربلا، ۱۴ امام حسین و قرارگاه دریایی نوح حضور داشت. وی دوره دانشکده فرماندهی و ستاد را گذرانده و فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد مدیریت دفاعی از دانشگاه آزاد اسلامی است. سردار سلامی همزمان با تدریس در دانشکده فرماندهی و ستاد سپاه، از دانشگاه علم و صنعت نیز فارغ‌التحصیل شد. وی مؤسس و فرمانده دوره عالی جنگ از سال ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۶ بوده و از سال ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۴ معاون عملیات ستاد مشترک سپاه بوده است.

سلامی همچنین از سال 1388تا 1398 به عنوان جانشین محمدعلی جعفری در سپاه حضور داشته است.

اهمیت انتصاب سلامی وقتی پررنگ‌تر می‌شود که به یاد بیاوریم، ترامپ کمتر از یک ماه پیش از آن، سپاه پاسداران را به عنوان نهادی تروریستی معرفی کرد. از سوی دیگر در حکم رهبر معظم انقلاب خطاب به محمدعلی جعفری برای قرارگاه خاتم‌الانبیا به این نکته اشاره شده که جعفری خود به فعالیت در حوزه فرهنگی و جنگ نرم علاقه داشته است و دوره فرماندهی سردار جعفری بعد از گذشت ۱۱ سال و ۷ ماه به پایان رسید.

افکار سیاسی سردار حسن سلامی

یکی از مهمترین موضوعات در سیاست داخلی ایران به انتخابات سال ۸۸ باز می‌گردد. حسین سلامی همچون دیگر فرماندهان سپاه نسبت به حوادث سال ۸۸ موضع‌گیری کرده است.

وی در ۹ دی ماه سال ۹۷ در این رابطه می‌گوید:

«فتنه ۸۸ نقطه متراکم توطئه‌هایی بود که دشمنان برای ایران اندیشیده بودند. جنگ به جای بیابانها به خیابان‌ها کشیده شده بود و دشمن فکر می‌کرد می‌تواند ملت را از دستاوردها و رهبرشان جدا کند. فتنه ۸۸ از جنگ تحمیلی خطرناک‌تر بود زیرا دشمن همه هویت، آگاهی و آزادی ملت ایران را نشانه رفته بود.»

سردار حسین سلامی درباره اسرائيل به تل آویو هشدار داده که مراقب رفتارش باشد. وی در ۱۴ بهمن ۹۷ به اسرائيل هشدار می‌دهد که دست از پا خطا نکند.

«ما به اسرائيل هشدار می‌دهیم که دچار خطا نشوند، چرا که اگر خطا کنند قطعا از صفحه روزگار محو می‌شوند. همه مناطق شهرک نشین آنها به اندازه دو عملیات فتح المبین و بیت المقدس ماست.»

سلامی همچون دیگر فرماندهان سپاه، نگاه استکبار ستیزانه‌ای نسبت به آمریکا دارد. وی در ۱۴ دی ماه ۹۷ عنوان کرده است که قدرت آمریکا در حال فروپاشی است.

«این ملت آنقدر سر آمریکا را به چکش زده که نه تنها قدرت نظامی آنها بلکه عقل سیاسی آنها به زوال رفته است. آمریکا در آستانه فروپاشی قدرت است و این برگرفته از سنت الهی است. ۷ تریلیون دلار خرج کرده‌اند، جز متحد شدن ملت‌های مسلمان بر محور امام و ولایت نتیجه‌ای برای آنها نداشته است.»

فرمانده سپاه در ۱۲ آبان ۹۷ در برنامه تلویزیونی در خصوص سیاست خارجی ایران نظریه مقاومت را بهترین گزینه دانسته است.

«در داخل کشور، یک نظریه می‌گوید سازش و یک نظریه می‌گوید مقاومت، تجربه به ما می‌گوید که مقاومت در برابر آمریکا بهترین گزینه است. آمریکا هرچه بیشتر ما را تحریم کند، پیشرفت ما بهتر و بیشتر خواهد بود.»

دانشنامه رزمنده سایبری

, سایت_تحلیلی , سبک_زندگی_اسلامی , شبهات , جنگ_نرم ,  ویکی , سایت_تخصصی , امنیت_سایبری , جهادگران_سایبری , جمهوری_اسلامی_ایران , آتش_به_اختیار ,

CYBER_FIGHTER

, wiki , library , Collection , Like , following , amazing ,Islamic life style , my childhood , Nostalgia , Soft War  , Cyber warfare  , cyber security

logo-samandehi

Email: info@cyber-fighter.ir
tel: 09193588304  &  09127503245

مصطفی کاظم لو mostafa kazemloo