روش ترمیم دندان پوسیده و تسکین دندان درد

حنظل یا هندوانه ابوجهل میوه تلخی است که در طب سنتی جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده است.
رضا رحیمی    4 تیر 1398    سلامت    2077

حنظل

گیاهان بی‌شماری در این کره خاکی وجود دارند که طب سنتی برای آن‌ها خواص و نحوه مصرف تعیین کرده است؛ گیاهانی که شاید در کشوری یافت شوند و در کشوری دیگر نایاب باشند و اصلا به چشم نخورند.

یکی از گیاهانی که جای خود را در طب سنتی پیدا کرده و به وفور در نسخه‌های طب سنتی به کار می‌رود است، حنظل است. گیاهی شبیه به هندوانه که به هندوانه ابوجهل شهرت پیدا کرده است. شباهت ظاهری زیادی به هندوانه دارد و تنها طعم تلخ آن می‌تواند اصلی‌ترین تفاوت آن با هندوانه باشد.

حنظل گیاهی است علفی، یکساله و دارای ساقه خزنده و پیچک بوده و بیشتر در مناطق جنوبی ایران مانند جزیره قشم، بلوچستان، جهرم و بعضی نقاط دیگر می‌روید.

میوه این گیاه اندازه کوچکی داشته و معمولا به اندازه یک پرتقال است. در نواحی گرم ایران و در دامنه کوه‌ها این گیاه به صورت خودرو می‌روید و گاهی کشاورزان اقدام به کاشت این گیاه نیز می‌کنند تا از خواص میوه این گیاه استفاده کنند.

بوته این گیاه معمولا بسیار میوه می‌دهد. دانه‌هایی که در داخل این میوه‌ها وجود دارد مصرف دارویی داشته و در اکثر عطاری‌ها می‌توانید از این دانه‌ها پیدا کنید.

مزاج این دانه‌ها گرم و خشک است.

 

موارد استفاده حنظل در طب سنتی

در اسهال‌های عفونی می‌توان مقدار هفت گرم از برگ خشک شده این گیاه را با ده گرم نشاسته و پنج گرم صمغ عربی مخلوط کرده و در دو یا سه نوبت در روز از آن استفاده کرد.

این مخلوط را می‌توان در یک نوبت نیز خورد اما به دلیل اینکه دارای قدرت زیادی است و بسیار سنگین می‌باشد بهتر است در دو نوبت استفاده شود. این گیاه روده‌ها را ضد عفونی کرده و می‌تواند به راحتی اسهال را بند بیاورد.

در معالجه مالیخولیا و دا الحیه و جذام نیز می‌توان از این گیاه استفاده کرد.

شما باید هفت گرم از برگ این گیاه را با بیست و یک گرم گیاه رازدانه مخلوط کرده، آن را بجوشانید و آب آن را برای بهبودی میل کرد.

اگر آب این گیاه را بر روی لثه‌ها بمالید، کشیدن دندان در بیمار را بسیار راحت‌تر و بی‌دردتر خواهد بود.

همچنین اگر آب این گیاه را با روغن زیتون مخلوط کنید، می‌توانید به عنوان مسکن برای دندان درد نیز استفاده کنید.

در گوش افراد و جانورهایی که بهداشت فردی را رعایت نمی‌کنند، ممکن است کرم رخنه کند.

شما می‌توانید آب جوشانده حنظل را در گوش این افراد چکانده و به سرعت از دست کرم‌ها خلاص شوید، همچنین کسانی که در معده و روده‌های خود انگل دارند و با مصرف داروهای ضدانگل نتوانستند از دست این انگل‌ها خلاص شوند، می‌توانند دو گرم از روغن حنظل را بخورند تا از شر این انگل‌ها هم رها شوند.

همچنین کسانی که به درستی طهارت نمی‌گیرند و به کرمچه یا اکسیور مبتلا می‌شوند و داروهای ضد کرمچه تاثیری در آنها ندارد، می‌توانند با مصرف دو گرم از این دارو از شر این کرمچه‌ها خلاص شود. این دارو می‌تواند به سرعت این کرمچه‌ها را بکشد و تخم‌ها و نوزادان آنها را از بین ببرد.

اگر احتمال می‌دهید دست یا اعضای دیگر بدن شما مبتلا به این کرمچه‌ها شده باشد، بهتر است که از روغن این گیاه استفاده کنید.

در کودکانی که انگل دارند باید آب جوشانده شده این گیاه را از به صورت ضماد در داخل ناف آنها مالید.

دقت داشته باشید نباید این ضماد را از طریق مقعد به کودکان وارد کنید، حنظل نیمه سمی بوده و احتمال دارد برای کودکان خطرناک باشد.

 

عوارض حنظل

اگر چه حنظل در طب سنتی به خاطر فواید بی‌نظیر آن بسیار توصیه شده است ولی بی‌خطر نیست.

بدون بررسی و بدون تجویز پزشک و طبیب از این گیاه استفاده نکنید مخصوصا به صورت ترشی، استفاده بیش از اندازه این گیاه حتی می‌تواند باعث مرگ شود چرا که به علت قدرت زیاد آن میزان استفاده مفید از حنظل، کمتر از اغلب گیاهان است.

استفاده نامناسب و بیش از اندازه این گیاه می‌تواند علائمی همچون معده درد و مدفوع خونی و آبکی را همراه داشته باشد.

افرادی که دارای طبع گرم و خشک هستند نباید از این دارو استفاده کنند چون ممکن است به ناراحتی معده و مقعد دچار شوند.

خانم‌های باردار و کسانی که ناراحتی کلیه دارند، این دارو حکم سم را دارد.

 

حنظل جایگزین عصب کشی دندان

اگر ریشه و عصب دندان مشکل داشته و نیاز به تنظیم عصب یا عصب کُشی داشته باشد، دو قطره روغن حنظل در گوش سمت دندانِ مشکل دار بریزید. گوش  راست برای دندان‌های راست و بالعکس.

بخ خلاف کاری که دندان پزشک‌ها انجام می‌دهند و عصب را از بین می‌برند. این کار عصب را از بین نمی‌برد بلکه درد دندان را از بین می‌برد.  این کار دندان پزشک‌ها که عصب دندان را می‌کشند، موجب از دست رفتن استحکام دندان در دراز مدت خواهد شد.

همه میکروب‌های دندان با آنتی‌باکتریال‌ها کشته نمی‌شود بلکه با روغن هندوانه ابوجهل از بین می‌روند.

بدانید اگر باکتری‌های مضر دندان کشته شود، دندان مانند دیگر استخوان‌ها خود را ترمیم می‌کند. اگر شما دیده‌اید که دندانتان ترمیم نمی‌شود، علت این است که محیط دهان شما باکتری دارد و این باکتری‌ها همواره دندان‌های شما را می‌خورد و در روایتی آمده است که: غذای این باکتری‌ها و موجودات ریز استخوان است…

در روایتی از امام کاظم علیه السلام آمده: «فإن کان الضرس لا أکل فیه وکانت ریحا قطر فی الاذن التی تلی ذلک الضرس.لیالی کل لیله قطرتین، أو ثلاث قطرات یبرأ بأذن الله»[کافی، ج ۲، ص ۶۵۶]

یعنی «اگر دندان خورده نشده (سوراخ نشده) و صرفاً یک آبسه است، از روغن هندوانه ابوجهل در سوراخ گوشی که در سمت دندان مورد نظر است، چند قطره بریزید، چند شب (سه الی پنج شب) و هر شب، دو الی سه قطره بریزید، به اذن خدا خوب می‌شود.»

 

روش پر کردن دندان با روغن حنظل

با سنجاق تمیز سیاهی‌ها را آهسته بتراشید. یک نخ کتان را آغشته به روغن حنظل کنید و در سوراخ دندان بگذارید. سپس یک آدامس سقز روی آن بگذارید تا غذا وارد آن نشده و روغن خارج نشود و هر روز این روش را کامل انجام بدهید تا ۴۰ روز.

 

دستور تهیه روغن حنظل

پوست هندوانه ابوجهل را گرفته و آن را خرد کنید. مختصر روغنی (کنجد یا روغن زیتون) به آن اضافه کنید و آن را در معرض آفتاب قرار داده بعد از دو روز تبدیل به آب می شود، سپس آن را با یک پارچه صاف کرده و آن را روی آتش قرار دهید تا آبش بخار شود و روغن آن باقی بماند.

رضا رحیمی/

دانشنامه رزمنده سایبری

, سایت_تحلیلی , سبک_زندگی_اسلامی , شبهات , جنگ_نرم ,  ویکی , سایت_تخصصی , امنیت_سایبری , جهادگران_سایبری , جمهوری_اسلامی_ایران , آتش_به_اختیار ,

CYBER_FIGHTER

, wiki , library , Collection , Like , following , amazing ,Islamic life style , my childhood , Nostalgia , Soft War  , Cyber warfare  , cyber security

logo-samandehi

Email: info@cyber-fighter.ir
tel: 09193588304  &  09127503245

مصطفی کاظم لو mostafa kazemloo